ŚWIADECTWA

z kursów

"Nowe Życie"

Odpowiedzi na pytania:

1. Co było dla mnie najważniejsze na tym kursie?

2. Co Bóg zdziałał w moim sercu w czasie tego kursu?

1. Ważną rzeczą dla mnie było przybicie moich grzechów do krzyża i ponowne przystąpienie do sakramentu pokuty po wielu latach.

2. Bóg na kursie pokazał mi, że pomimo mojego dotychczasowego grzesznego życia jestem dla niego ważnym i umiłowanym dzieckiem, którego nie pozostawi w życiu w grzechu. Podał mi rękę i wyciągnął mnie z brudnego życia i zakłamania. Teraz wiem, że muszę być otwarta na wszelkie łaski, bo życie bez Jezusa jest puste i nic nie warte.

 

Agnieszka

1. Ważnym momentem była modlitwa w kaplicy oraz modlitwa o Ducha Świętego.

2. Na tym kursie umocniłam moją wiarę w Boga oraz utwierdziłam się, że droga, którą teraz idę jest dobra. Dowiedziałam się, że ważnym a właściwie koniecznym elementem do całkowitego oddania się Panu jest przebaczenie. Ja tego przebaczenia dokonałam już wcześniej więc mogłam całkowicie oddać swoje życie Bogu. Zrobiłam to z pełną świadomością i przekonaniem, że jest to najlepsza rzecz jaką mogę zrobić.

 

 

Danka

1. Moment wczoraj tuż przed wejściem do kaplicy kiedy w ostatnim pudełku zobaczyłam Pismo Święte dokładnie to, które dostałam jako mała dziewczynka i które towarzyszy mi do dziś. I śpiewanie piosenki „Tobie Panie cześć odnalazłeś mnie”. Naprawdę mnie odnalazł.

2. Pan Bóg jest niesamowity i pokazał mi bardzo wiele. Przede wszystkim do kursu przygotowywał mnie już dawno, już dawno go zaplanował. Chciał w ostatnim czasie mi powiedzieć „Któż jak Bóg”. Wyraźnie dawał mi do zrozumienia, że chce być najważniejszy w moim życiu. Na kursie po raz pierwszy śpiewałam, tańczyłam i robiłam wszystko dla Boga, starając się zapomnieć o sobie i o tym co myślą inni. Poczułam wolność, tą wolność do której Jezus Chrystus mnie powołał.

 

Beata

1. Konferencja o potrzebie bycia we wspólnocie.

2. Bóg na tym kursie wlał do mojego serca pokój. Poczułam Bożą miłość, to że dla niego jestem ważna, troszczy się o mnie, daje ludzi, którzy mogą mi pomóc. Bóg uświadomił mi, że potrzebuję wspólnoty, potrzebuję drugiego człowieka, aby wzrastać w wierze. Na tym kursie zafascynowałam się także na nowo Słowem Bożym. Zrozumiałam, że trzeba się z nim zaprzyjaźnić tzn. Czytać, analizować, wcielać w życie.

 

Hanna

1. Oddanie korony Bogu. Nie ja – ON.

2. Bóg przekonał mnie, że bez Niego nic nie zrobię. Sam nie mogę nic. Wszystko co dobrego mi się w życiu przydarzyło było za jego sprawą. Wszystkie moje sukcesy to w rzeczywistości jego zwycięstwa. Dalsza droga mojego życia to droga z Nim. Nie wiem czy będzie ciągle dobrze, ale wiem, że mogę zawsze na niego liczyć i nie moja, ale jego wola niech się stanie.

 

Darek

1. Moment modlitwy w kaplicy

2. Kurs pozwolił mi zrozumieć. Że Bóg posługuje się poprzez różne narzędzia i ludzi, abym się starała jeszcze bardziej rozwijać swoją świadomość jego istnienia i oddziaływania na moje życie. Dziękuję, że stawia na mojej drodze właściwych ludzi.

 

Ania

1. Spokój wewnętrzny

2. Bóg pokazał mi, że nie jest się samotnym w życiu mimo, że zostaje się opuszczonym przez najbliższą osobę. Można na nim polegać we wszystkim. Bóg potrafi wszystko wytłumaczyć, aby pogodzić się ze swoim losem. Podnosi na duchu, pomaga rozwiązać problemy osobie samotnej.

 

 

Jola

1. Przyjście Ducha Świętego

2. Bóg pokazał mi, że są inne drogi niż tylko kłamstwa, pokusy. Że można żyć inaczej, zmienić coś w swoim życiu. Zmienić znaczy oddać swoje życie w ręce Jezusa. Pozwolić mu dokonywać wyboru za nas. Mam nadzieję, że Jezus wybierze dla mnie jak najlepszą drogę do dobrego życia. Jezus pokazał mi, że czasem trzeba wyjść z siebie i trzeba dać kierować życiem Jezusowi.

 

Tomasz

1. Modlitwa wstawiennicza

2. Kurs dał mi radość życia, dzielenia się miłością, radością, lepsze poznanie Pana Boga.

 

 

Janina

1. Słowa o wspólnotach

2. Pokazał mi inne, odmienne od mojego podejście do wiary.

 

Łukasz

1. Moment na nowo oddania życia Jezusowi

2. Bez względu na miejsce, sytuacje i ludzi wokoło pozostaję wciąż ukochaną córką Boga. Mam wartość dziecka i dziedzica Boga. 

 

Joanna

Odwiedź też:

Instagram SNE Katowice
Youtube SNE Katowice

SKRZYNKA MODLITW

FORMULARZ KONTAKTOWY

Polub stronę SNE Chrystusa Króla na Facebooku
i bądź na bieżąco ze wszystkimi informacjami:

MAPA

Intencje modlitewne

 

Potrzebujesz modlitwy?

Wyślij swoją intencję.

Kontakt:

 

snekatowice@gmail.com

Adres:

 

Kaplica św. Barbary przy centrum handlowym Silesia City Center

 

ul. Chorzowska 109

40-101 Katowice

© 2017-2024 SNE Chrystusa Króla