Kurs "Jan" 23-25 lutego 2019

"Przykładowe świadectwo w prawej kolumnie. Jeżeli chcemy dodać nowe świadectwo. Należy zaznaczyć dowolne, zastosować kopiuj-wklej i przenieść je poniżej istniejących świadectw. Można też przesunąć wszystkie świadectwa na dół, a potem nowe dodać u góry. Wymaga to użycia ikonki strzałki w dół, która znajduje się w lewym górnym rogu okienka edycji tekstu (kliknij w ten tekst, jeśli jej nie widzisz). Potem edycja przebiega tak jak opisałem po lewej. W razie jakichkolwiek pytań pozostaję do dyspozycji ;)."

 

6 marca 2018

Łukasz Stanik

Co Bóg zrobił? Utwierdził mnie w przekonaniu, że jedynym drogowskazem w moim życiu jest Jezus Słowo. Pokazał mi bogactwo Słowa zawartego w Piśmie Św. Jak wiele jest życia i prawd. Zrozumiałem, jaki ogrom pracy jest przede mną, jeżeli pragnę żyć Słowem Jezusa. A pragnę, gdyż dopiero teraz odkrywam głębię chrześcijaństwa i piękno Słowa Bożego.

Wiesław

 

Kurs Emaus był dla mnie bardzo trudnym i niewygodnym kursem. Trudnym do wysiedzenia na konferencjach i innych czynnościach, a niewygodny, ponieważ do tej pory nie czytałem Biblii z zaangażowaniem, tylko na zasadzie „odhaczyć” i w dodatku po prostu nie lubię czytać. Jednak teraz jestem bardziej świadomy wagi Pisma Św., zawarłem przymierze z Bogiem, bardzo postaram się teraz je wypełniać.

Michał

 

Kurs Emaus to kurs, podczas którego Jezus Słowo na nowo rozpalił moje serce, Słowo stało się na nowo moim pokarmem, o którym gdzieś w ostatnim czasie zapomniałam; Słowo stało się na nowo moim światłem na mojej krętej drodze. A zrozumiałam, że jestem „głodna tego Słowa”, bo to Słowo daje życie, prawdę i świadomość, że nigdy nie jestem sama, ale Pan jest ze mną. CHWAŁA PANU za to, że daje się nam za darmo i całym Sobą.

Beata

 

Co Bóg zrobił? Wierzę, że odpowiedział na pragnienie mego serca i choć nie zawsze to się wiąże z happy endem, po mieczu przyjdzie światło, ziarno i woda. 

Co pokazał? Flp 1,27-30

Co zrozumiałem? Jak ważne jest Pismo Święte i jaki stosunek oraz jak traktować je powinienem.

Michał

 

Bóg dał mi się poznać na nowo. Pokazał mi nową drogę. Utwierdził mnie, że kocha mnie bez względu na wszystko i zrozumiałam po raz kolejny, że Jego Słowo jest drogą do zbawienia. Chwała Panu! Amen!

Beata

 

Może na początku to, co zrozumiałam. Zrozumiałam, że Pismo święte nie ma swojego zamiennika. Aplikacje, strony internetowe, gotowe gdzieś tam czytania, czy już gotowe kazania nie zastąpią tej Księgi. Księgi, która w pełni jest poświęcona ŻYWEMU I PRAWDZIWEMU Słowu. Pomoce, które wyżej wymieniłam są potrzebne i są dobre. Nie mówię, że nie. Ale to Biblia jest trzonem. To jest początek, geneza wszystkiego. Dlatego należy dbać o ten trzon, o wgłębianie się w historię. Bo każde zdanie oparte jest na ogromnej MĄDROŚCI, której nie jest w stanie człowiek pojąć. Co Bóg zrobił? Pokazał mi, że On jest Słowem. Dlatego do tego Słowa należy odnosić się z ogromnym szacunkiem. Bóg jest święty, dlatego Jego Słowo też jest święte. Nie należy sobie z tego kpić czy żartować.

Gosia

 

Podczas kursu odkryłam, jak ważne jest Słowo Boże, które Kościół otacza taką samą czcią, jak Ciało i Krew Chrystusa. Bóg rozpalił we mnie pragnienie poznawania Jego Słowa, rozważania go, życia według niego i głoszenia go innym. Słowa, które dostałam od Jezusa na tym kursie były odpowiedzią na moje wątpliwości, które miałam przed kursem. Chciałabym, by Jezus Słowo pozwolił mi wytrwać przy Przymierzu, które z Nim zawarłam.

Magda

 

Utwierdził mnie o mocy Swojego Słowa. Pokazał, kiedy i jak ewangelizować. Myślałem, że znam Słowo, ale zrozumiałem, że plon z mojego ziarna może być 100-krotnie większy (jeśli wyrażę na to zgodę). Chwała Panu!

Tomasz

 

Z uwagi na to, że od czasu, kiedy po raz pierwszy zapragnęłam zmiany w moim życiu duchowym borykam się z problemem niewiary, wątpliwości i obaw związanych z tym, czy jestem godzien zbawienia utwierdzam się w przekonaniu, że w walce z powyżej wymienionymi błędnymi przekonaniami nie wystarczą jedynie moje dobre chęci, ale łaska, o którą w tym momencie nie potrafię prosić w sposób poprawny – nie wiem, jak oddać ten obszar mojego życia Bogu. Zrozumiałem, że muszę prosić Boga, by pomógł mi naprawić fałszywy Jego obraz. Na obecną chwilę planuję podjąć próbę regularnego czytania Pisma Świętego zgodnie z deklaracją, jaką złożyłem w ostatnim dniu kursu.

Michał

 

Na kursie Bóg uświadomił mi po raz kolejny, że jest Bogiem żywym, chcącym funkcjonować w naszej codzienności. Uświadomiłem sobie to podczas jednej z konferencji, w której prowadzący mówił, że z Bogiem należy rozmawiać konkretnie, jeśli Go o coś prosisz, to konkretnie, abyś wiedział, czego chcesz. A to należy samemu określić, czego się chce. Nieraz proszę, ale nie za bardzo wiem, o co – na zasadzie, żeby to Bóg za mnie wymyślił i to spełnił. Wiem, że On wie, co jest dla mnie dobre, ale chce też ze mną współpracować. To mi uzmysłowił ten kurs.

Rafał

ŚWIADECTWA

z kursów

"Jan"

Odwiedź też:

Instagram SNE Katowice
Youtube SNE Katowice

SKRZYNKA MODLITW

FORMULARZ KONTAKTOWY

Polub stronę SNE Chrystusa Króla na Facebooku
i bądź na bieżąco ze wszystkimi informacjami:

MAPA

Intencje modlitewne

 

Potrzebujesz modlitwy?

Wyślij swoją intencję.

Kontakt:

 

snekatowice@gmail.com

Adres:

 

Kaplica św. Barbary przy centrum handlowym Silesia City Center

 

ul. Chorzowska 109

40-101 Katowice

© 2017-2024 SNE Chrystusa Króla